Veltlínské zelené

Barva: bílé
Přívlastek: moravské zemské
Cukry:
Kyseliny: 6,4g/l
Alk.: 12,5%
Šarže: 06/18

Svým charakterem je vhodné pro každodenní pití a běžné stolování. Skvěle doplní studené lehké předkrmy, zeleninové saláty, pstruha na másle nebo smažený telecí řízek. Skvěle také hasí žízeň, třeba i formou vinného střiku.

Tato odrůda je chuťově šťavnatá, svěží, s výraznou kyselinkou a příjemnou kořenitostí. V dochuti můžeme nalézt lehkou stopou hořkých mandlí.


Ryzlink vlašský

Barva: bílé
Přívlastek: moravské zemské
Cukry: 9,8g/l
Kyseliny: 5,4g/l
Alk.: 13,5%
Šarže: 04/18

Suchý, svěží a dobře vychlazený může sloužit jako vynikající aperitiv. Je vhodný ke studeným předkrmům, k zabijačkovým specialitám nebo k salátům a uzeným rybám. Vína s lehkým zbytkovým cukrem skvěle doplní zeleninové polévky, paštiky či sýry s ušlechtilou plísní.

Chuť vína je šťavnatá, svěží, podpořená vynikající kyselinkou, která předurčuje tato vína k dalšímu zrání. Ve vínech z dobře vyzrálých hroznů můžeme nalézt také medové tóny nebo tóny hrozinek.


Rulandské bílé

Barva: bílé
Přívlastek: moravské zemské
Cukry: 11,8g/l
Kyseliny: 5,0g/l
Alk.: 13,0%
Šarže: 08/18

Velmi univerzální víno hodící se takřka k jakémukoliv masu - pečené drůbeži, pečenému vepřovému nebo telecímu. Vynikající je ke sladkovodním rybám, např. candátu na másle. Skvěle se také hodí ke krémovým polévkám nebo tvrdým sýrům.

Chuť vína je plná, elegantní, nepostrádá kyseliny a má dlouhou dochuť.


Frankovka rosé

Barva: růžové
Přívlastek: moravské zemské
Cukry: 9,1g/l
Kyseliny: 6,3g/l
Alk.: 12,5%
Šarže: 10/18

Vynikající svěží polosuché víno růžové barvy. Idélní je toto rosé podávat vychlazené k posezení v teplých letních večerech, kdy skvěle umocní romantickou a poklidnou atmosféru.

Svou krásnou vůní a barvu připomíná maliny. I díky těmto vlastnostem, ale hlavně díky výborné chuti tohoto vína je lehké si ho zamilovat.


Modrý portugal rosé

Barva: růžové
Přívlastek: moravské zemské
Cukry: 20,7g/l
Kyseliny: 7,7g/l
Alk.: 13,5%
Šarže: 09/18

K osvěžení v parném létu je toto polosladké víno růžové barvy přesně to, co potřebujete. Skvěle se hodí po jídle - a to ke všem dezertům smetanového typu, tedy i k dezertům se zmrzlinovým základem.

Svou chutí a vůní může připomínat jahody se smetanou. I proto tomuto vínu zkrátka nejde odolat.

Po telefonické domluvě je možné víno po 6 lahvích zaslat službou PPL.Kontakt